Ratnasambhava | Vienlīdzība un Pārpilnība

Ratnasambhava | Dhjāni Buda
Ratnasambhava | Dhjāni Buda

Ratnasambhava | Vienlīdzība un Pārpilnība

Buda Ratnasambhava (tibetiešu: Rinčen Džungne) ir viens no galvenajiem 5 Dhjānas Budām Mahājānas un Vadžrajānas Budismā.

Ratnasambhava simbolizē Vienlīdzības Gudrību un pārveido visas iekšējās lepnuma sajūtas vienlīdzības un nesatraucamības redzējumā.

Viņa vārdu "Ratnasambhava" var tulkot kā "no dārgakmeņiem dzimušais" vai "Dārgakmeņu Izcelsme".

Ratnasambhavas Tīrā Zeme atrodas Dienvidos, to sauc par Šrīmatī.

Bardo Thodol, Tibetas Mirušo Grāmatā, viņš ir attēlots kopā ar savu sievišķo pavadoni Mamaki, un viņa svītā ir Bodhisatvas Ākāšagarbha un Samantabhadra un sievietes Bodhisatvas Mala un Dhūpa.

Ratnasambhava ir zeltaini dzeltenā krāsā, kā pusdienlaika Saule.

Ratnasambhavas gudrība ir Vienlīdzības Gudrība, kura redz, ka visam ir vienāda daba, tā ir Tukšuma daba.

Viņš sēž pilnā lotosa pozā uz balta mēness diska, kurš atrodas dzeltena lotosa centrā. Lotosa tronis balstās uz 4 zeltaini dzeltenu zirgu mugurām.

Ratnasambhava ķermenis ir veidots no zeltaini dzeltenas gaismas, un viņš ir ģērbies bagātīgi izšūtos dzeltenos apmetņos.

Viņa labā roka balstās uz labā ceļgala ar atvērto roku vērstu uz āru, demonstrējot augstāko došanas žestu — Varada mudru.

Viņa kreisā roka atrodas klēpī ar plaukstu uz augšu, un atvērtajā plaukstā Ratnasambhava tur mirdzošu dārgakmeni Čintāmaņi, kas ir Bodhičittas simbols kā Budisma augstākā vērtība.

Viņa mati ir zili-melnā krāsā, un viņš līdzcietīgi smaida. Ap viņa galvu ir zaļas gaismas aura, un ap viņa ķermeni ir zilas gaismas aura.

Ratnasambhava tiek asociēts ar tādām īpašībām kā došanu, bagātību un pārpilnību, saistīts ar skaistuma, radošuma un Vienlīdzības Gudrības īpašībām.

Ratnasambhava Buda

Ratnasambhava ir saistīts ar vērtībām, bagātību, pārpilnību un dāvā vērtības vai dāsnumu.

Dāsnums ir vissvarīgākais Budisma tikums:

Nopietniem praktizētājiem tas izpaužas kā Bodhičitta, palīdzot dalīties līdzcietībā un mācībās, kā strādāt ar prātu.

Mājsaimniekiem dāsnuma praktizēšana palīdz uzkrāt nopelnus labai nākotnei šajā dzīvē un labai pārdzimšanai nākamajā dzīvē labos apstākļos, kur viņi var praktizēt Budismu un sasniegt realizāciju.

Pasaulīgā līmenī Ratnasambhava simbolizē bagātību:

Viens no galvenajiem Bodhisatvām viņa svītā ir Dzambala, bagātības un pārpilnības simbols. Ratnasambhava ir saistīts arī ar skaistumu un mākslu.

Saskaņā ar Bardo Thodol, Tibetas Mirušo Grāmatu, Ratnasambhava mums parādīsies mūsu pēcnāves stāvoklī 3. dienā, pēc Budas Akšobhjas:

Trešajā dienā parādīsies pilnīgi attīrītā zemes elementa dzeltenā gaisma.
Tad no dzeltenās dienvidu valstības, kuru sauc par Šrīmatī, parādīsies cildenais Ratnasambhava. Viņa ķermenis ir dzeltens, un viņš rokās tur dārgakmeni.
Kopā ar savu dzīvesbiedri Mamaki viņš sēž tronī, kuru balsta zirgi.
Viņu pavada 2 Bodhisatvas Ākāšagarbha un Samantabhadra, kā arī 2 sieviešu dzimuma Bodhisatvas Mala un Dhūpa.
Kopā varavīksnes gaismas telpā mirdz 6 Budu tēli.
Sajūtu grupas (vedanā-skandha) dzeltenā gaisma tās tīrajā izpausmē ir Vienlīdzības Gudrība
- starojoša, izrotāta ar varavīksnes gaismas diskiem, spoža un dzirkstoša, acīm nepanesami spilgta, gaisma izstarosies no Ratnasambhavas un viņa dzīvesbiedres tavā sirdī ...

Ratnasambhava mantra ir:

Oṁ Ratnasambhava Traṁ